Beyaz Sayfa

 

BEYAZ SAYFA

EYLÜL / 2019

Güncelleme : 05/05/2020

BİTCOİN WHEELCHAİR ( BTCWH ) HAKKINDA

BİTCOİN WHEELCHAİR bir Unimpeded Bilişim Ltd. Şti. şirketi projesidir.

BİTCOİN WHEELCHAİR in ortaya çıkma amacı engelli sporlarının önündeki en büyük eksiklik olan engelliye uygun bir spor tesisi yaptırma , Yeni spora başlayacak olan engelli bireylerin spora başlamaları için gerekli olan spor malzemelerinin temininin sağlanması ve spor yapan engelli öğrencilere burs imkanı sağlanması projesidir.

BİTCOİN WHEELCHAİR ( BTCWH ) ERC 20 Alt yapısı ile çıkmıştır.

BİTCOİN WHEELCHAİR ( BTCWH ) tamamen sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıktığından alacağınız her BTCWH bu projenin amacına uygun olarak kullanılacaktır.

ENGELLİLER KAPALI SPOR SALONU VE MİSAFİRHANESİ PROJESİ.

Tesisin Adı  : BİTCOİN WHEELCHAİR Spor Tesisi olacak.

Spor Tesisi ve 100 Odalı misafirhane projesi için Başakşehir Belediye si yapılan görüşmede Belediye Başkanı Sayın Yasin KARTOĞLU Proje için gerekli paranın toplanması halinde 10 dönüm arsa sözünü vermiştir.

Başakşehir de yapılacak olan tesis sonrasında Büyükşehirlerde tesisleşmeye devam edilecektir.

Arsa tespit edildikten sonra proje çizdirilecek.

Proje maliyeti çıkartılacak.

Sponsorluk için görüşmeler yapılacak. Seramik, parke, spor aletleri, dış cephe, yalıtım, ısıtma, soğutma vs.

Tesis girişine projeyi destekleyenler ile ilgili tabela konulacak.

100 odalı Misafirhane deki tüm odalar engelliler için uygun olarak dizayn edilecek. Yatak aralıkları, banyo girişi ve banyo alanı vs. ( Bu konuda Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Derneğin den yardım alınacak )

Kapalı spor salonu içerisinde Basketbol sahası, Yüzme salonu, Fitnes bulunacak.

Soyunma odaları ve duş alanları tekerlekli sandalyeli sporcular için uygun olacak.

Spor salonlarının kısa vadeli kiralamalarında ödemelerin BTCWH ile yapılması halinde özel indirim uygulanacak.

Spor salonları engeliler için tamamen ücretsiz olacak.

Misafirhane ücretli olacak ve İstanbul a deplasmana gelen engelli spor kulüplerinin burada kalması için kulüp başkanları ile irtibata geçilecek.  Ayrıca Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve  Türkiye Özel Sporcular Federasyonları ile görüşmeler yapılarak Uluslararası organizasyonların bu özel tesisimizde yapılması için görüşmeler yapılacaktır.  Engelli spor kulüpleri ve federasyonların yapacakları organizasyonlar için İstanbul daki Otellerin fiyatlarının altında bir fiyat verilecek. Otel ödemelerinin BTCWH ile yapılması halinde özel indirim uygulanacak.

Spor tesisi antreman ve maç saatleri dışında özel firmalara kiraya verilecek ve buradan 1453 Engelliler Spor Kulübüne ye bir gelir elde edilecek.

Tesisin temizlik ve bakım işleri kiraya verilen firma tarafından karşılanacak.

Misafirhane personeli için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve  Başakşehir Başkanlıklarından personel takviyesi istenecek. Turizm Otelcilik ile ilgili Lise ve Üniversiler ile irtibata geçilecek. Stajyer öğrenciler talep edilecek.

BİTCOİN WHEELCHAİR sitesinde Proje şantiyesini gösterir canlı kamera konularak projenin her anı sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

 

ÜRETİLECEK BTCWH MİKTARI VE DAĞILIMLARI

 

Toplam 1.000.000.000

Hediye                                              %3 30.000.000 Adet
Yazılım Geliştiricileri                       %5 50.000.000 Adet
Kurucu Ortaklar                               %5 50.000.000 Adet
Bireysel Kullanıcılar                         %35 350.000.000 Adet
Kurumsal Yatırımcılar                     %54 520.000.000 Adet

 

Neden 1.000.000.000 adet BTCWH üretilecek. Yapılan araştırmalarda Dünya engelli nüfusunu sayısına eşit miktarda her engelli birey için 1 adet BTCWH üretme kararı aldık.

HEDİYE DAĞITIMI 1.

BTCWH nin üretilmesi amacına uygun olarak ücretsiz olarak BTCWH dağıtımı yapılacaktır.

Dağıtılacak Ücretsiz BTCWH Adedi : 1.000.000 BTCWH

Dağıtım şekli : 2020-  2021 Sezonunda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligleri 18 Hafta Sürecektir.

18 Hafta boyunca her hafta sonu 250 kişiye toplam 55.555 Adet BTCWH ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Kişi başı ödül 222,22 BTCWH dır.

 

Ücretsiz BTCWH sahibi olmak isteyen kişiler www.engelsizbasket.com adresinde yer alan Tekerlekli Sandalye Basketbol ligi fikstüründen bakabilecekleri ve kendilerine yakın olan bir Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligindeki maçı tirübünden izleyerek öz çekim yaparak BTCWH nin sosyal medya hesaplarında açılacak olan çekiliş sayfasına yükleme yapacak ve en az 2 arkadaşını etiketleyerek ayrıca BTCWH telegram grubuna üye olduktan sonra çekilişe katılmayı hak kazanacaklardır.

Çekiliş sonuçları her hafta sosyal medya hesaplarımızda yayınlanacaktır.

HEDİYE DAĞITIMI – 2

Yönetim tarafından alınacak kararlar ile çeşitli aktivitelerde ücretiz olarak BTCWH dağıtımları geçekleşecektir.

YAZILIM GELİŞTİRİCİLER.

Dijital paraların hayat bulması ve yayılması için yazılım geliştiricilerinin rolü hayati bir önem arz etmektedir. Böyle bir durumda birden fazla ekibin, farklı uzmanlık alanlarına sahip kişilerin yeteneklerini değerlendirmek projenin optimum düzeyde geliştirilmesini sağlamak açısından son derece önemlidir. Katkıda bulunmak isteyen yazılımcılar dünyanın herhangi bir yerinde olabilir. Örnek  vermek gerekirse cüzdanların güncellenmesi, farklı işletim sistemleri için cüzdanların oluşturulması, yeni ve çok dilli web sitesinin tasarlanması, reklam materyallerinin hazırlanması, BTCWH nin yeni borsalarda listelenmesi, ulusal ve uluslararası tanıtım toplantılarının organize edilmesi v.b. konular için harcanacak BTCWH

BİREYSEL YATIRIMCILAR

Küçük ölçekli yatırımcıların borsada açacakları hesaplar üzerinden yapacakları alımlar ile

gerçekleşir. Alınan BTCWH ler listelenen borsalar üzerinde açılan cüzdanlarda tutulabileceği gibi mobil cihazlar ve masaüstü işletim sistemleri cüzdanlarda tutulabilecektir.

 

 

Kurumsal Yatırımcılar

 

Kurumsal yatırımcıların kendi projeleri veya yatırım amacı ile büyük ölçekli alımlar yapmalarına imkan vermek için ayrılmış BTCWH miktarıdır.

 

Kurucu Ortaklar

BİTCOİN WHEELCHAİR kurucu ortakları için ayrılmış BTCWH miktarıdır. Mümkün olduğu kadar projenin yaygınlaştırılması , tabana yayılması ve maniplasyonun önüne geçmek için kurucu ortaklara bir dilim ayrılmıştır.

 

Coin Yakma :

 

1453 Engelliler Spor Kulübü adına öncelikle ünlü kişiler ile görüşülüp satışa konulabilecek. Sonrasında toplanan kıyafet vs. eşyalar web sitesi üzerinden BTCWH karşılığında açık arttırma ile satılacak ve açık arttırmadan elde edilecek tüm gelir 1453 Engelliler Spor Kulübü banka hesabına tarafımızdan bağış olarak yatırılacaktır.  Açık artırma için alınacak olan tüm BTCWH lar coin yakma cüzdanına gönderilecek ve yakma işlemi gerçekleşecektir.

Bağış yapma :

Web sitemizde oluşturulacak bir bölüm ile yeni spora başlayacak olan engelli bireyler ve spora devam edip spor malzemelerine ihtiyaç duyan engelli sporcular için sporcunun özgeçmişi ve alınacak olan malzeme ile ilgili fiyat ve teknik bilgilere yer verilecek ve BTCWH olarak bağış toplanacaktır.

YOL HARİTASI

 

2019 / EYLÜL

BİTCİN WHEELCHAİR Projesinin hayata geçirilmesi için gerekli araştırılmaların yapılması.

BTCWH lerin üretilmesi için gerekli görüşmelerin yapılması

2019 / EYLÜL

Sosyal Medya hesaplarının ve web sitesi alan adlarının açılması

www.bitcoinwheelchair.com , www. .bitcoinwheelchair.net , www.u.bitcoinwheelchair org

BTCWH Cüzdanlarının oluşturulması

Ücretsiz hediye BTCWH lerin cüzdanlara aktarılması.

 

2019 /EKİM

Sosyal Medya ve web sitesi hesaplarının içerikleri girilerek bitirilmesi

Coin borsaları ile görüşmeler yapılması.

2019 / 2020 Tekerlekli Sandalye Basketbol Liginde 1453 Engelliler Spor Kulübüne forma sponsoru olunması.

KASIM 2019

İEO sürecinin 1 Kasım 2019 tarihi itibarı ile başlatılması.